ΑΡΧΙΚΗ

ΑΓΟΡΙΑ 9
ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ

(Από τον  Κωνσταντίνο Σούρλα)

Το σχολείο μου είναι το 44ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας.Βρίσκεται στη Νέα Πολιτεία και έχει χτιστεί πριν δύο χρόνια,στην οδό Αγίας Λαύρας 22.

Από έξω έχει μια αυλή που έχει ένα γήπεδο μπάσκετ και ένα ποδοσφαίρου.Έχει χρώμα καφέ και η κάθε τάξη δύο παράθυρα.Έχει ωραία παγκάκια. Από μέσα υπάρχει ένας όροφος.Στο ισόγειο υπάρχουν οι τάξεις Α,Β. Στον πρώτο όροφο οι τάξεις Γ,Δ,Ε,ΣΤ.Επίσης στον πρώτο όροφο έχει ένα πολύ μεγάλο γυμναστήριο.Εκεί κάνουμε γυμναστική. Έχει και πολύ μεγάλα παράθυρα.

Η δική  μου αίθουσα έχει άσπρους τοίχους,,ένα ωραίο χάρτη της Ελλάδας και πολλά θρανία.

Το κυλικείο,το γραφείο των δασκάλων,το γραφείο της διευθύντριας και η αίθουσα εκδηλώσεων είναι στο ισόγειο.

Στο σχολείο έχω πολλούς φίλους και περνώ πολύ ωραία. Αισθάνομαι ότι πολλά παιδιά με συμπαθούν ,γιατί τα συμπαθώ κι εγώ...

To σχολείο μου

(Από τον Δημήτρη Μαλετσά)

Το σχολείο μου είναι το 44ο δημοτικό σχολείο Λάρισας . Βρίσκεται στην Νέα Πολιτεία στην οδό Αγ.Λαύρας 22.

Είναι μεγάλο, έχει σχήμα ορθογώνιο έχει χρώμα καφέ και μπλέ. χουμε μεγάλα παράθυρα και κάτι λουλούδια, γήπεδο μπάσκετ , ποδοσφαίρου και βόλεϋ. Έχει 2 παρτέρια και παγκάκια.

Μέσα στο σχολείο έχει ένα ασανσέρ και ένα κυλικείο. Οι μικρές τάξεις είναι κάτω στο ισόγειο. Επάνω έχει τις μεγάλες τάξεις που είμαι και γω στο Δ΄2.

Το σχολείο μου είναι τέλειο!!!

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ

(Από τον Θωμά Τσούλα )

Το σχολείο μου είναι 44ο Δημοτικό σχολείο Λάρισας. Βρίσκεται στην Νέα πολιτεία.Από έξω έχει παγκάκια.Ο τοίχος είναι καφέ.Έχει ένα κυλικείο και μια μεγάλη αυλή με ένα γήπεδο του μπάσκετ και βόλει.
    Ο εσωτερικός χώρος έχει πολλές αίθουσες και το γραφείο των δασκάλων. Στον επάνω όροφο   εχει το γυμναστήριο και άλλες τάξεις.
    Στην αρχή δεν ήθελα να παω καθόλου στο σχολείο αλλά μετά που έκανα φίλους παίζουμε όλη την ώρα και ποτέ δεν σταματάμε.
   Τελικά το σχολείο αρχίζει να μου αρέσει. Έτσι είναι στο σχολείο, ωραία, λιγο... κουραστικά, αλλά  πολυ χαίρομαι που έκανα φίλους.